Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky

Příspěvky

PZ Bulhary 23.9.2017

5. 7. 2018

 

 pz-diplom-ruza.jpg

23.9.2017 jsme se s Růženkou zúčastnily PZ konaných v Bulharech  OMS Břeclav .

Zkoušky byly výborně připravené, počasí ideální, ani horko ani zima a mírně foukalo,rozhodčí byli spravedliví a přátelští a skupina soupeřů přející a v dobré náladě.

Začínalo se společným honem,který se naší tříčlenné skupině velmi povedl, všichni psi byli ohodnoceni známkou 4.

Pokračovali jsme dohledávkami,aportem a vlečkami,pokračovalo se vystavením, hledáním a končilo se na vodě disciplínou přinášení kachny z hluboké vody.

Zkoušky se nám povedlo udělat všem a všichni všem přáli. Atmosféra výborná,přející,rozhodčí v dobré náladě,korektní,všichni jsme byli spokojení a měli jsme radost,že jsme uspěli.

Růženka předvedla krásnou práci na poli,měla velmi pěkné vlečky i dohledávky,celé zkoušky přešla se čtyřmi trojkami,jinak kompletně ve čtyřkách,skončila z dvanácti soupeřů na 4.místě s 286-ti body,nos 4, vystavení 4. . Ukázala, co v ní je, a sklidila pochvalu od rozhodčích i soupeřů.

Tím splnila v necelých dvaceti měsících poslední podmínku chovnosti a stala se chovnou fenou. Udělala nám obrovskou radost a potvrdila, že v ní je to, co jpz-ruza-1.strana.jpgpz-ruza-2.strana.jpg

 

Úspěšný zkouškový víkend Těšany 1.-2.10.2016

8. 10. 2016

První říjnový víkend patřil zkouškám s odchovánkem Carlosem Britem Šedé tornádo, který mi byl svěřen na výcvik,  a naší Růženkou - Dorothea Šedé tornádo. 
Oba dny byly parádní, v báječné společnosti dalších vůdců, v přátelské a přející atmosféře a s rozhodčími, kteří byli spravedliví a objektivní. Pořadatelé  z OMS Těšany  v čele s Jaromírem Gratclem ukázali, že i lovecká kynologie a zkoušky k ní patřící mohou probíhat v dobré náladě, bez řevnivosti, závisti a v pohodě. Po oba dny byly všechny skupiny s vůdci a jejich svěřenci pozitivně naladěny a pohoda a dobrá nálada se odrazila i ve výsledcích, valná většina dvojic po oba dny uspěla. Něktěří vůdci se svými svěřenci se potkali po oba dny a to bylo moc prima, o to byla atmosféra příjemnější.
Náš odchovánek Carlos Brit v sobotu úspěšně složil PZ ( podzimní zkoušky )ve 2.ceně s 253 body, limitní známka dohledávka, nos 4. Je tímto lovecky upotřebitelným psem a může s námi a majitelem na hony, což bylo účelem. 
Naše Růženka - Dorothea Šedé tornádo v neděli předvedla, že má lovecky naděleno, a složila zkoušky vloh v 8 měsících věku  v 1.ceně s 215 body se známkou z nosu 4 a vystavení také 4. Na svůj věk je velmi chuťová a pracuje s radostí, prokázala zájem o stopu živé zvěře i vystavení, pracuje pěkně nosem a je vytrvalá, neupadá při hledání v tempu. 
Z obou výsledků i s prací obou svěřenců jsem velmi spokojená a doufám, že příští rok budeme s oběma úspěšně pokračovat. 
Odkaz na fotky z nedělních zkoušek vloh zde : http://theoztaranky.rajce.idnes.cz/Vlohy_Tesany/ 
Moc za ně děkuju Marcelce Horáčkové, která se  i s mým letitým rádcem Mirkem Horáčkem přijela na nás podívat.
 
zv.jpgruza-vlohy.jpg
brit-pz.jpg