Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik 8.5.2012

8.5. jsme s Albou vyrazili na společný výcvik do Starého Poddvorova. Naše psí slečna opět potvrdila, že to s ní ještě bude práce. Na společném honu sice hledala pěkně v tempu, ale bez systému, a povedlo se jí dvakrát utéct za zajícem, takže klidy před zvěří opět nula. Ale prý se to dopiluje, říkal náš kamarád, co nám pomáhá cvičit:-). Pak jsme zkusili pohozenou pernaté, kterou nám Alba normálně už pěkně dělá. No, v novém prostředí a mezi více pesany a v horku se jí ale jaksi nechtělo, takže přesto, že ukázala skvělý nos, bažanta v porostu dvakrát zapřela:-). Musela jsem jí ho nacpat do mordy a nechala jsem ji s ním hezky dlouho pochodovat:-). Pak jsme zkusili vlečku s pernatou, už jsem to viděla bledě, protože Alba se nám lekla osoby na konci vlečky, ale napodruhé už bažanta přinesla hezky:-).Tak jsme ještě zkusili, co Alba na srstnatou:-). A to ji najednou zajímalo a věděla, co má dělat:-). Sice to nebylo bez chyb, ale prý to nebylo špatné:-). Ve vedru jsme museli dát pauzu, pesanům dát napít a sobě taky a šli jsme zkusit vlečku se srstnatou. Říkala jsem si, že už se naší mladé chtít nebude, ale najednou jako by do ní vjel nový život a vlečku se zajochem udělala skoro bez chyby:-). A zajíce si pak po zbytek výcviku hlídala tak, že k němu, když už byl odložený u auta, nechtěla nikoho pustit a po všech se oháněla. Prý to byl její zajíc:-).
Abychom pesany úplně neunavili, šli jsme pak koupat na rybník, tam nás blbnutí s kamoši bavilo, no a pak jsme zkusili na otevřeném poli vystavování kačen, co se tam procházely. A to Albě šlo taky:-).
8.květen Alba oslavila prací, byla to pro ni nová zkušenost, byla bez maminky a cvičila ve skupině s novými neznámými pejsky a nakonec to tak úplně špatné nebylo:-). Za týden jdeme zas, máme slíbenou kachnu a nácvik vystavování a klidů před zvěří:-). My se těšíme, Alba se bude muset přizpůsobit:-).
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář