Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcviky

Příspěvky

Výcviky 2017, 2018

7. 7. 2018

 

Individuální výcvik 28.10.2016

6. 11. 2016

 
V pátek 28.10.2016 jsem s Růženkou byla na individuálním výcviku u Mirka a Marcelky Horáčkových ve skvěle zazvěřené honitbě ve Velkých Němčicích. Cílem výcviku byl především trénink hledání, vystavení, postupování a klidů před srstnatou a pernatou. 
Růženka měla možnost přijít krásně do zvěře, došla na čtyři zajíce, tři bažanty a dva kusy srnčího. Vystavila krásně zaječí dýchánek, vystavila a uklidovala bažanta a uklidovala srnčí, které předtím zvedla z hustého porostu. Dva bažanty dohledala a vyhnala ze zarostlého kanálu ,dva zajíce na viděnou   krátce prohnala, vrací se do půl minuty. 
Hledání má vytrvalé a v tempu, ještě se budeme věnovat systému. Vystavuje pevně, postupuje pěkně pomalu. Pracovat s vysokým nosem se učí a musí se také naučit pracovat správně s větrem. Je jí teprve devět měsíců  a na tento věk předvádí velmi pěknou práci v poli. 
Děkuju Mirkovi za cenné rady a Marcelce za krásné fotky a těším se na další individuálky. 
 
ruza-vystaveni-2.jpgruza-vystaveni-1.jpgruza-klidy.jpgruza-vystaveni-4.jpgruza-hledani.jpgruza-hledani-4.jpgruza-hledani-2.jpg
 
ruza-hledani-3.jpg
 

Výcvik 17.9. Brod nad Dyjí

8. 10. 2016

V sobotu17.9. jsme vyrazili na výcvik k Mirkovi Horáčkovi na Horyslov. Jako obvykle panovala bezvadná atmosféra a chu´t pracovat  a protože nás bylo tentokrát málo, udělali jsme za jeden den velký kus práce. S Růženkou jsme potrenovali vystavování, klidy před srstnatou a pernatou a hledání , byla to příprava na vlohy, zkusili jsme reakci na čerstvě střelenou pernatou, bez problémů ji bere a nosí. Dokonce nadšeně. Započali jsme trenink aportů s dummíkem a kozlíkem,myslím, že velký problém s tím mít nebude, už obojí bere z ruky i ze země.
S Carlosem jsme pilovali hlavně dohledávky a vlečky, zkusili jsme i aport čerstvě střelené pernaté, neměl s ní problém, také klidy, vystavení a hledání, vše jako přípravu na podzimní zkoušky, které nás čekají. 
Na výcviku byla i Cibulka a Démon, oba trénovali hlavně na vlohy , oběma to šlo a byli šikovní. 
Výcvik byl v době burčáku, takže ti, co zůstávali přes noc, si užili tohoto lahodného moku v dostatečném množství. Bylo prima a já všem přeju hodně zdaru na následných zkouškách, které nás v říjnu čekají.
 
 
brando.jpg
brit-vystaveni-2.jpgbrit-vystaveni.jpgchlapi.jpgruza-a-brit.jpgruza-klidy.jpgruza-tepla-pernata.jpgruza-vystavuje-2.jpgtrio.jpg
 

Výcvikový tábor Horyslovu 2016

8. 10. 2016

V týdnu od 2. do 9.7. 2016 jsme se  s naší věrnou partičkou zúčastnili Mirkova výcvikového tábora Horyslovu v Brodě nad Dyjí. Tentokrát kromě všech Céček už s námi byla i šedivá děcka z vrhu "D"  Draga, Růžena a Démon a na den za námi přijela i Daisy. 
Výcvik byl jako vždy velmi výživný a intenzivní. Céčka mají pubertu, takže je třeba s nimi pracovat pořád na všem, ale už jsou vidět velké pokroky, zejména Cruz Martiny se hodně posunul, Carlos a Cibule ale taky udělali kus práce. 
Malá pětiměsíční Déčka jsou úžasná, po týdnu na táboře, kdy všichni poprvé přičichli ke zvěři a byli vpuštěni na hledání a vystavování, ukázali, že jsou nadaní a šikovní, jak jsem si to přála. Růženka mi dělá jen radost a myslím, že i Draga, Daisy  a Démon svým páníčkům přinášejí  potěšení. Všichni mají vynikající nosy a chuť do lovecké práce.Už zkoušejí i aportovat, zvěř berou bez jakéhokoliv předchozího nácviku ochotně a na plnou mordu, ač na aporty mají ještě čas. Milují vodu, Růženka dokonce předvedla i svoje první slídění za živou kachnou, vodař bude po babičkách, je vidět, že to je její parketa. 
Jinak byla skvělá parta, báječná atmosféra, žranice, vínečko, pivečko, jedna probdělá noc s ranním svítáním nad Pálavou a následně velmi těžký výcvikový den, ale všechno stálo za to. 
Udělali jsme kus práce se psy, poznali nové prima lidi do party, nasmáli se, užili si pohodu a dobrou náladu a dělali jsme všichni to, co nás baví, všichni byli přející, fandili všem, předávali si rady a zkušenosti a obnovili jsme i tradici Memoriálu Martiny Havlové, tentokrát jsme ho pojali jako zábavnou soutěž psů i vůdců a bylo to opět něco nového a hodně povedeného.
Týdenní výcvik byl jako loni zakončený zkouškami T.A.N. a Trialem, na zkoušky T.A.N. jsou Déčka ještě malá, ale trial jsme si s Martinou obě s kluky Cruzem a Carlosem zkusily. Oba kluci sice eliminé, ale Cruz krásný posudek a ani Carlos nebyl marný, už víme, že to nebyl náš trial poslední.
Letošní tábor byl opět něčím výjimečný, nejen účastí mnoha plemen,ale i tou partou, která si maximálně sedla a vyšla vstříc. Jsem moc ráda, že Horyslov funguje tolik let a děkuju všem za skvěle strávený týden.
 

Odkazy na četné fotky z tábora:

 
 

Výcvik s Horyslovem 16.-17.4.2016

21. 4. 2016

O víkendu jsme si zajeli po zimě poprvé  na naši milovanou Pálavu do Brodu nad Dyjí za Mirkem a Marcelkou Horáčkovými pocvičit na zkoušky vloh.  Bráchové Cruz a Carlos Brit se činili, trénovali jsme především hledání, klidy před zvěří a vystavení a postoupení.  S výsledkem jsme spokojení, kluci se snažili a baví je to, Carlos má spolehlivé pevné vystavení  s krásným postoupením, hledání rychlé a vytrvalé, jen dopilovat  systém a klidy před srstnatou. Cruz má  rychlé, systematické a vytrvalé hledání a pevné vystavení.  Snad se nám na vlohách zadaří. 
Kromě našich céčkových kluků a déčkového mimina Démona jako pozorovatele byli ještě čtyři další VOK, MMO, IS, NKO, dva auvergňáčci a bretoňáček, všechno mladá zvířata, nadšená, chuťová a nadaná. Bylo jako obvykle moc fajn, práce se psy se  udělalo moře a nocleh v kempu u Zápeců opět neměl chybu, večírek trval do časných ranních hodin ,jídla a pití bylo nepopsatelně mnoho, samé dobroty, zábava, jak má být, smíchu a veselých historek nepočítaně. 
Moc děkujeme za parádní víkend a vedení Mirkovi a Marcelce Horáčkovým a  za krásné fotky Milanovi Fuskovi a Simče Hamrlové. Odkazy na fotky z výcviku: http://fusko.rajce.idnes.cz/horyslov_16.-17.4.2016 ; http://vymar-grey.rajce.idnes.cz/Vycvik_Horyslov_17.4.2016.
carlos-1.jpgcarlos-2.jpgcruz-1.jpghedani.jpg
 

Výcvik 29.12.2015

29. 12. 2015

Dnes za námi až z Orlických hor dorazila pocvičit Martina s Cruzem. Cvičili jsme s bráchou Carlosem a mámou Albou a den se moc povedl. Počasí ukázkové,Carlos dělá rád a ochotně, Cruz je nadaný od psího Boha, jen potřebuje trochu zkrotit :-). Alba je starý mazák :-).Cvičili jsme aporty z ruky, ze země, aport na viděnou, ztracenou a vlečku. Carlos všechno s rozmyslem a naprosto spolehlivě včetně předsednutí, držení a předávky, vlečka v pohodě, ztracená bez chyby. Cruz potřebuje dopilovat předávku a předsednutí, ale jinak nadaný od psího Boha, obrovská chuť a nadšení. Alba dělá už jako starý mazák a pořád ji to baví. Krasně prožitý den a radost z práce odchovánku, jsou opravdu šikovní a nadaní. Radost s nimi cvičit, těšíme se na další nášup. Martině moc děkuju, že jela takovou dálku a že s Cruzem tak maká!

img_4385.jpg

 

výcvik 31.10.2015

2. 11. 2015

V sobotu 31.10. 2015 jsme si udělali pracovně – lovecký den s naším odchovánkem Carlosem Britem Šedé tornádo a jeho mámou Albou Šedé tornádo. Alba měla za odměnu kačenky, které miluje, a pak cvičně vlečku a ztracenou s pernatou, obojí na jedničku s hvězdičkou v těžkém terénu zvládla.

Carlose začínáme připravovat na jarní zkoušky vloh a případně na podzimní zkoušky na podzim 2016. Hledání mu jde dobře, když pochopí, co se po něm chce, hledá systematicky, rychle a s radostí, i v těžkém terénu, v rákosí, trní, kopřívách, do všeho jde s nadšením a ochotně. Vystavuje a postupuje výborně, už začíná chápat i klidy před zvěří. Začali jsme i s výcvikem aportů, z ruky a ze země bere spolehlivě kozlík, srstnatého dummíka i bažantí slepici a kachnu, zkusili jsme i aport na viděnou s čerstvě střelenou, ještě teplou kachnou. A to byla radost a nadšení! Ochotně přinesl, krásně předsedl, držel a pustil až na povel Pusť.

Z obou našich šedivců jsme měli o víkendu radost, budeme poctivě trénovat dál a věříme, že pokroky budou i nadále viditelné.

 

detail_vycvik.jpg

 

Výcvik 9.-11.10.2015

19. 10. 2015

Říjnový výcvik 9.-11.10.2015 probíhal jako vždy ve velmi přátelské atmosféře pod vedením výcvikářů Mirka a Marcelky Horáčkových a udělali jsme mnoho práce. Výcviku se za naši CHS zúčastnila máma Alba Šedé tornádo se dvěma synky Cruzem a Carlosem Britem. Alba předváděla výbornou práci na poli při hledání a vystavování i na ztracené a vlečkách a naši devítiměsíční kluci Carlos Brit a Cruz ukázali, že pracovní vlohy jim do krve přešly ve velké míře. Carlos Brit předvedl krásné hledání v dobře zazvěřené a zapachované honitbě a excelentní vystavení s postoupením a klidováním bažanta, začíná i aportovat, zatím kozlík a vezme i bažanta. Cruz vynikal na vlečkách a ztracených, jeho rychlost, nadšení a chuť do práce jsou úžasné, aport má vrozený.Jeho vůdkyně Martina Fusková může být hrdá. Výcviku se dále zúčastnil náš kamarád Bobo s kokřičkou z CHS Eburon Mystery, Marcelka měla s sebou bretańského ohaře Thea z Taranky a auvergňana Arga z Kamenné kolonie, všichni jsou moc šikovní. Dorazila i početná skupina irských setrů s jejich majiteli. Výcvik byl výživný a opět jsme se hodně naučili my, vůdci, i naši psí svěřenci,pokroky Šedých tornád jsou měsíc od měsíce více znát. Večerní zábava v kempu U Zápeců v Pasohlávkách byla jako vždy obohacena bohatou žranicí a skvělým burčákem a vínkem, návštěvou Honzy Racky s Martinou a fotit nám dorazila, tentokrát bez šediváka Grejdy ( Cartier Love de Donawitz ), Simča Hamrlová, která s námi vydržela až do neděle a pomáhala v neděli i s výcvikem. Udělala překrásné fotky stejnětak jako Milan Fusko a Bobo, za fotky všem opravdu moc děkujeme! Uzavření výcvikové sezony pro letošní rok se nadmíru vydařilo a my už se všichni těšíme na pokračování v roce 2016.

Odkaz na fotky najdete ve fotogalerii Výcviky.

img_3545.jpg

 

Výcvik 8.5.2012

10. 5. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Výcviky | Komentářů: 0